4 Yıllık hüzünleri Mutluluğa dönüştü

fft256 mf14571301Diyarbakır’da, yaklaşık 4 yıl önce hayatlarını birleştiren Mahmut ve Latife Binay çifti, bu süre boyunca çok istedikleri çocuk özlemine kavuşamadı. Duyma ve konuşma sorunu olan Mahmut Binay, çevresinin baskısına dayanamayarak eşine baskı uygulamaya başladı. Son çare olarak tüp bebek yöntemine başvuran Binay çifti, çocuk özlemine Şehmus bebekle son vererek mutluluklarını perçinleştirdi.
Diyarbakır’da görücü usulü ile evlenen Mahmut ve Latife Binay çifti, mutlu bir yaşam sürmeye başladı. Mutlu evliliklerini çocukla pekiştirmek isteyen çift, bebek yapma kararı aldı. 4 yıl boyunca çocuk sahibi olamayan Binay ailesinde, huzursuzluk yaşanmaya başlandı. Duyma ve konuşma problemi bulunan Mahmut Binay, çevresinin olumsuz konuşmalarına dayanamayarak eşine baskı uygulamaya başladı.

Mutlu başlayan evliliklerinde bir süre sonra problem yaşayan çift, son çare olarak tüp bebek yöntemine başvurdu. Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer’in yanına gelerek muayene olan Mahmut Binay’ın kısır olduğu anlaşıldı. Tüp bebek tedavisinin ardından hamile kalan Latife Binay, şu an 4 aylık olan Şehmus bebeği 4 yıl sonra kucağına alarak çocuk özlemine son verdi.
Konuşma güçlüğü çektiği için babası Osman Binay’ın yardımı ile kendini geçirdikleri süreci anlatan Mahmut Binay, “Evliliğimiz mutlu başladı. Eşimi seviyorum. Çocuk sahibi olmak istedik fakat 4 yıl boyunca bu olmadı. Etrafımızdaki konuşmalar nedeniyle eşime baskı uyguladım, zor zamanlar geçirdik. Ancak Hakan Çoksüer ile karşılaştıktan sonra tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olduk. Bu sevincimi size anlatamam, çok mutluyum, Allah Hakan hocadan razı olsun” dedi.

Latife Binay ise, “4 yıllık evliyiz. İlk başlarda çok mutluyduk. Sonra çocuğumuzun olmadığını fark ettik. Hastanelere gittik ama sonuç alamadık. Aradan geçen süre boyunca evliliğimizde çatırdamalar oldu, eşimin çevresi baskı uyguluyordu sorun bende diye. Son çare olarak tüp bebek yöntemine başvuralım dedik. Etrafımızdaki herkes Hakan Çoksüer’i bize önerdi. Biz de onun yanına gittik ve tedavi olduk. Şimdi çocuğumuzla birlikte çok güzel bir evliliğimiz var” diye konuştu.

Yorum yaz