Doç. Dr. Çoksüer yaşlı kadının tedavi isteğine kayıtsız kalmadı

fft261 mf6177474

Diyarbakır’da, yatağa mahkum olarak yaşam mücadelesi veren 80 yaşındaki Azize Dizman’ın sağlık problemleri nedeniyle doktor talebinde bulunması, Özel Veni Vidi Hastanesi’nde görevli Doç.Dr. Hakan Çoksüer’i duygulandırdı. Doç. Dr. Çoksüer, evinde ziyaret ettiği kadını muayene ederek tedavi masraflarını üstlendi.

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Diyarbakır Şubesi’nin daha önce ziyaret ettiği 80 yaşındaki Azize Dizman, maddi durumu yetersiz olduğu için hastaneye gidemediğini söyledi. TSD Diyarbakır Şubesi, yatağa mahkum yaşayan kadını tedavi ettirmek için arayış içerisine girdi. TSD Diyarbakır Şubesi’ne telefonla ulaşan Doç.Dr. Hakan Çoksüer, yaşlı ve yatalak olan kadını evinde ziyaret ederek muayene etmek istediğini derneğe bildirdi. TSD Diyarbakır Şubesi öncülüğünde yapılan ziyarette, Doç. Dr. Hakan Çoksüer 80 yaşındaki kadını evinde ziyaret ederek detaylı bir şekilde muayene etti.
Muayene sonrası kısa bir açıklama yapan Doç. Dr. Hakan Çoksüer, yaşlı kadının kimsesiz olduğunu öğrendiğini ve buna kayıtsız kalamadığını söyledi. Azize Dizman’ın hastaneye gidemediğini duyduğunda çok duygulandığını anlatan Doç.Dr. Çoksüer, “Bu konuya duyarsız kalamazdım. Tedavisi için elimden geleni yapacağım ve her türlü masrafı üstleneceğim. Annemizin hayır duası dünyadaki her şeyden daha önemlidir. Detaylı bir şekilde muayene ettim. Tansiyon ve birkaç hastalığı var. Hastaneye yatırıp başucunda duracağım. Annemizin duaları yeterdir” dedi.

TSD Diyarbakır Şube Başkanı Mihdat Kavmaz da, yaşlı kadını yalnızlığa mahkum etmeyeceklerini belirterek “Yatalak olan annemizin ilaçlarını ve tedavilerini Doç. Dr. Hakan Çoksüer üstlendi. Bizde bu buluşmaya vesile olduk. Hocamızın Allah yar ve yardımcısı olsun, nice ziyaretler gerçekleştireceğiz. Yatalak ve engelli ailelere ulaşıp hocamıza bundan sonra bildireceğiz. Destek ve yardımlarla bütün engelleri aşacağız” diye konuştu.

Yorum yaz