5 yıldır kavga ediyorlardı, aldıkları müjdeyle matem havası bayrama döndü

Diyarbakır’da 5 yıldır çocukları olmadığı için sürekli evde tartışarak sancılı bir süreç geçiren çift, bebekleri olacağı müjdesiyle büyük sevinç yaşadı.
Diyarbakır’da yaşayan Fatma ve Serdar Şarer çifti, 5 yıldır çocukları olması için birçok yol denedi. Defalarca tedavi alan çifte çocukları olmayacağı söylenince evde huzursuzluk başladı. Çocukları olmadığı için evde sürekli tartışan çift, bir arkadaşlarının tavsiyesiyle başvurdukları Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer’den tedavi almaya başladı. Çifte değerlendirmeler sonucu erkek faktörü sperm kalitesinin düşük olduğu, kadın faktörü ise ileri derecede yumurta tembelliği olduğu teşhisi konuldu. 45 günlük akupunktur ve fitoterapi sonrası gerçekleştiren tüp bebek operasyonu ile 5 yıllık hasret müjdeyle sonuçlandı. Şaşer çifti, gebelik kesesini görmesiyle gözyaşlarına boğuldu.

“Şaşkınlık içerisinde gebeliğin olduğuna inanmıyordu”
Birçok merkezde bebekleri olmayacağı söylenen çifte müjdeli haberi verdiği esnada inanmadıklarını kaydeden Prof. Dr. Çoksüer, en mutlu anlara şahitlik ettikleri için sevinçli olduklarını kaydetti. Prof. Dr. Çoksüer, “Hastamız ileri yaş nedeniyle kliniğimize geldi. Birçok yerde denemesi olmuş fakat sonuç alamamış. Arkadaş tavsiyesiyle kliniğimize başvurdu, biz detaylı değerlendirdiğimizde alta yatan sebep nedir onu araştırmak istedik. Baktığımızda nedenin iki yönlü olduğunu, hem sperm hem de yumurta faktörü olduğunu gördük. Bu tür haslarda sperm sayısı ve kalitesini artırmak için fitoterapi desteği verdik. Kadına da özellikle akupunktur tedavisi ve fitoterapi yumurta güçlendirmek için verdik. Biz, bu tedavileri hastaya göre veriyoruz. Her hastanın tedavisi ayrıdır. Tüp bebek uygulamasına geçtik, daha önce hastaya tüp bebek yapılamayacağını ve şansının çok düşük olduğunu söylemişlerdi. Biz, ön tedavileri yaptıktan sonra tüp bebek tedavisine geçtik. Daha sonra mutlu haberi aldık.

Yorum yaz